به سایت انجمن فیزیوتراپی ایران خوش آمدید...

امروز جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱     | ساعت ۱۷:۵۱
flag
صفحه اصلی  >  تاییدیه آتش نشانی معضلی برای صدور مجوز فیزیوتراپیست ها
تاییدیه آتش نشانی معضلی برای صدور مجوز فیزیوتراپیست ها تاییدیه آتش نشانی معضلی برای صدور مجوز فیزیوتراپیست ها (تعداد بازدید : 75)
۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۲
عضو شورای عالی نظام پزشکی عنوان کرد؛
تاییدیه آتش نشانی معضلی برای صدور مجوز فیزیوتراپیست ها
عضو شورای عالی نظام پزشکی گفت: فیزیوتراپیست‌ها در زمینه گرفتن تاییدیه آسانسور، ایمنی ساختمان و آتش نشانی برای صدور مجوز کلینیک با مشکلات زیادی روبرو هستند.
کد خبر: ۱۳۲۳
نویسندهمهلا جیرفتی
 
به گزارش خبرنگار سرطان نیوز، فرجود شکوهی عضو شورای عالی نظام پزشکی گفت: امروز، دوم مرداد ماه روز ملی فیزیوتراپی است، ما در فیزیوتراپی دو روز مهم داریم، یکی از آن‌ها ۸ سپتامبر است که روز جهانی فیزیوتراپی است و دیگری دوم مرداد ماه.
او افزود: روز دوم مرداد ماه به عنوان روز ملی فیزیوتراپی از اهمیت ویژه‌ای برای جایگاه حرفه‌ای همکاران فیزیوتراپیست برخوردار است.
او بیان کرد: کلینیک‌های فیزیوتراپی به صورت موسسه هستند و پروانه آن‌ها را وزارت بهداشت صادر می‌کند، یکی از مشکلات فیزیوتراپیست‌ها همین است که به سازمان نظام پزشکی حق عضویت پرداخت می‌کنند، اما پروانه آن‌ها باید توسط وزارت بهداشت صادر شود که اخیرا مشکلات زیادی را در زمینه گرفتن تاییدیه آسانسور، ایمنی ساختمان و آتش نشانی هست که واقعا خیلی از کلینیک‌ها نمی‌توانند این تاییدیه‌ها را انجام دهند یا برای انجام آن‌ها نیاز به ۱۰۰ میلیون تومان هزینه است، این اتفاق باعث تعطیلی خیلی از کلینیک‌ها شده است.
او بیان کرد: ما خواهان این هستیم که پروانه مارا مانند خیلی از رشته‌های پزشکی دیگر سازمان نظام پزشکی صادر کند، زیرا که آنجا مشکلات ما در آنجا راحت‌تر حل می‌شود.
این فیزیوتراپیست ادامه داد: یکی از مشکلاتی که ما داریم مشکل تعرفه‌ها است، تعرفه درمان‌های فیزیوتراپی بسیار پایین است و مهمترین چیز این است که ما در فیزیوتراپی میگوییم به دست‌ها ایمان داریم، اما تعرفه درمان‌های دستی لحاظ نشده است و بیمه‌ها پرداخت نمی‌کنند، مهمترین جز فیزیوتراپی درمان‌های دستی است.
شکوهی تصریح کرد: بیمه برای تمرین درمانی کد را پرداخت نمی‌کند و باعث شده است که کم کم فیزیوتراپی‌ها به سمت دستگاه بروند و درمان‌های دستی را کم کنند، زیرا که بیمه‌ها برای دست درمانی پولی پرداخت نمی‌کنند، اما مهمترین کار ما تمرین درمانی است.
او افزود: یکی دیگر از مشکلات فیزیوتراپیست‌ها این است که در این رشته شرح وظایفی نداریم و شرح وظایفی نوشته شده است و بعد از سالیان سال در سازمان نظام پزشکی روی آن بحث شده و گروه‌های معارض آمده اند بررسی و حذف و اضافه شده است و در سازمان نظام پزشکی و شورای شرح عالی مصوب شده است در کمیسیون ملی تایید شده و الان یکسال است که شرح وظایف فیزیوتراپیست‌ها اعلام نمی‌شود و روی میز معاونت درمان است، این اتفاق باعث شده است تا مشکلات زیادی بوجود بیاید.
وی بیان کرد: ما به عنوان نماینده در شورای عالی نظام پزشکی نه می‌توانیم از فیزیوتراپیست‌ها دفاع کنیم و نه میتوانیم در مقابل کار‌هایی که مربوط به آن‌ها نیست برخورد کنیم با آنها، زیرا رشته‌ای که شرح وظایف ندارد در اصل هویت ندارد و ما واقعا درخواست داریم از کسانی میتوانند کاری انجام دهند که شرح وظایفی که در سازمان نظام پزشکی تایید شده و کمیسیون ملی هم آن را مصوب کرده است، روی میز معاونت درمان است و یکسال است که ابلاغ نشده ابلاغ شود.
شکوهی ادامه داد: ما با شرح وظایف اولا میتوانیم جلوی تخلف همکاران را بگیریم، دوما میتوانیم جلوی مداخلات رشته‌های مختلف را به رشته فیزیوتراپی بگیریم و این میتواند باعث ارتقای سلامت جامعه شود.
https://www.saratan.news/fa/news/1323/تاییدیه-آتش-نشانی-معضلی-برای-صدور-مجوز-فیزیوتراپیست-ها

تاریخ: ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
منبع :


راه های ارتباط با ما
آدرس: تهران، صادقیه، خیابان سازمان آب، بعد از گلناز دهم، ساختمان عرشیا، پلاک 312، طبقه 3 ، واحد 9
icon مکاتبات فقط با صندوق پستی 191-14515 icon
تلفن : 44297617- 44297609- 44297608 
فکس : 44297588 
شماره واتس آپ پشتیبانی وبینارها و سمینارها: 09391717445
شماره واتس آپ پشتیبانی انجمن: 09102274756
ایمیل : info@iran-pta.ir , members@iran-pta.ir
 تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به “انجمن فیزیوتراپی ایران” می باشد.